Dubai Turistlik Vizesi Nedir

Read this awesome post

Dubai Turistlik Vizesi Nedir?

Dubai turistlik vizesi seyahat eden insanlar tarafından Dubai’ye turist olarak seyahat etmek için alınan bir belgedir. Dubai turistlik vizesi Dubai’deki havaalanında konsoloslukta veya başkonsoloslukta geçerli olmadığından önceden başvurmak önemlidir. Dubaili göçmenlik yetkilileri ziyaretçilerin turistlik vizesi almadan önce belirlenen kriterleri karşılaması gerektiğini belirtir. Dubai dil okulu üzerinden vize alım süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dubai Turistlik Vizesi Türleri

Dubai vizesi kapsamında Dubai turistlik vizesi farklı türlerde alınabilir. Ziyaretçilere verilen turistlik vize türleri 3 temel çeşide ayrılır. Bunlar;

30 Gün ve Daha Az Kalış Süreleri İçin Turistlik Vize:

Dubai’ye kısa süreli seyahatler yapmak isteyen ziyaretçiler 30 gün ve daha az bir süre için turistlik vize alabilirler. Bu kısa süreli tatiller için alınan turistlik vizeler otomatik olarak bir giriş izni içerir bu nedenle ziyaretçiler tekrar turistik bir ziyaret planladığında yeni bir vize almaları gerekir.

90 Gün ve Daha Az Kalış Süreleri İçin Turistlik Vize

Dubai’ye bir aydan daha uzun süre kalmayı planlayan ziyaretçiler 90 gün ve daha az bir süre için turistlik vize alabilirler. Bu vize de otomatik bir giriş izni içerir. 90 günden daha fazla bir süre için kalacak olan ziyaretçiler kısa süreli bir turistlik vize alabilir ve 30 günün dolmasından önce vizeyi uzatabilirler.

90 Gün Üzeri İçin Turistlik Vize

Dubai’ye 90 günden daha uzun süre kalmayı planlayan ziyaretçiler 90 gün üzeri turistlik vize almalıdır. 90 günden daha uzun süre kalmayı planlayan ziyaretçiler ayrıca vize değişikliği veya Dubai’deki yerel makamlardan bir uzatma hizmeti için başvuru yapmalıdırlar.

Dubai Turistlik Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai turistlik vize başvuru sürecine başlamadan önce ziyaretçilerin şu belgeleri hazırlamaları gerekir. Bunlar;

  • Pasaportun işlem görmüş orijinal fotoğrafı
  • Pasaportun son 6 ay içerisinde çıkarılmış olması
  • İki adet son 2 ay içinde çekilmiş renkli fotoğraf
  • Uçak bileti rezervasyonu
  • Dubai’deki otel veya konaklamalar için rezervasyon
  • İkametgah belgesi
  • Sağlık sigortası

Turistlik vize başvurusu Dubai’nin resmi turizm web sitesi yoluyla çevrimiçi olarak yapılabilir veya Dubai’deki bir seyahat acentesi veya vize hizmet şirketi aracılığıyla yapılabilir. Başvuru şekli farklıdır ancak belgeler aynı kalır.

Bir cevap yazın