Her Alanda Kullanılan Boru Bükme Makinesi

Read this awesome post

Her Alanda Kullanılan Boru Bükme Makinesi

Askeri sanayiden, hayvan koruma demirlerine kadar birçok farklı boru çeşitlerinin şekil almasını sağlayan makinalara Boru bükme makinesi denir. Boruların kıvrılması ve tekrardan şekil alması işleminde kullanılan bu sistem sayesinde birçok farklı boru türlerinin şekil alması sağlanır. Boruların çeşit ve özelliklerine göre kullanılan ham maddesi boru kesme ve bükme makinalarında büyük rol oynar. Farklı tipteki boruların aynı cins ve sınıflandırılması ve bu sınıflandırmaya karşılık boruların farklı ve gelişmiş makinalarla bükülmesi sağlanır.

Kendi arasında sınıflandırılan demir, titanyum, galveniz, alüminyum ve benzeri cinste oluşan demir alaşımlarının tekrardan şekil alması ve birçok farklı sanayi alanında kullanılması sağlanmaktadır. Boru bükme makinalarının birçok farklı demir alaşımlarına karşı dayanıklı olması gerekir. İstenilen tarzda şekil verilebilmesi için makinada istenilen hassasiyetin yakalanması sağlanmalıdır. Böylelikle birçok farklı sanayide demir tür ve cinslerinin rahatlıkla kullanımı sağlanır.

Boru Bükme Makinesi Çeşitleri

Farklı sanayi tiplerinde kullanılan borular birçok farklı kaliteden üretilmiştir. Borunun niteliği ve cinsine göre şekil almasını sağlayan bükme makinaları, borunun kısa süre içerisinde şekil almasını ve kullanılacak alana göre yerleştirilmesinde büyük rol oynar. Boruların kendi içerisinde farklı tür alaşımlardan oluştuğu için bu alaşımların bükülebilmesi için de farklı makineler kullanılır.

Bu konuda boruların bükülmesi için farklı tipteki makine türleri kullanılır. Farklı metot ve yöntemler sayesinde boruların bükülmesi ve kısa süre içerisinde şekil alması sağlanabilir. Bunlar CNC, çift kafa, yarı otomatik NC, semi CNC boru bükme cihazları olarak sınıflandırılır. Bu konuda birçok farklı Boru bükme makinalarını incelemek ve satın almak için liv makina firmasından hizmet alabilirsiniz.

Boru Bükme Makinesinin Kullanıldığı Sektörler

Birbirinden farklı olarak üretilen boru büküm makinaları farklı işlemlerde kullanılmaya uygundur. 3D boyutlu simülasyon özelliğine sahip olması sayesinde makinanın doğru bir şekilde kullanılması sağlanır. Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak farklı cinsteki boruların sınıflandırılması da sağlanır.

Boruların cinslerine ve türlerine bağlı olarak kullanıldıkları sektörler kendi içerisinde farklılık gösterir. Bu sektörler hayvan koruma demirleri, havuz metal profilleri, havacılık demirleri, egzoz ekipmanı demirleri, bisiklet borusu, bank borusu, askeri sanayi boruları olmak üzere farklı sektörlerde kullanılır. Bu konuda liv makine alanında uzman bir şekilde hizmet verir.

Bir yanıt yazın