Kanal Tedavisi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur

Read this awesome post

Kanal Tedavisi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur

Kanal tedavisi yaptırırken dikkat edilmesi gereken 3 unsur bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat ederek kişiler tedavi süreçlerini diğer bireylere göre daha konforlu bir şekilde geçirebilirler. Bu unsurlar şu şekildedir:

  • Seanslara hazırlıklı gelmek
  • Geçici dolgu süreci
  • Seans sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Seanslara Hazırlıklı Gelmek

Pek çok bireyin kanal tedavi sürecinde yaptığı hatalardan biri seansa hazırlıklı gelmemesidir. Bu nokta diğer tüm diş tedavilerinde de son derece önemlidir.

  • Yüzde makyaj olması doğru değildir.
  • Dudak ve çevresinde kozmetik ürün bulunması doğru değildir.
  • Kişiler dişlerini seans öncesinde mutlaka fırçalamalıdır.
  • Ağrıyan bölge apse yapmadan, daha büyük bir sorun haline gelmeden kliniğe zamanında başvurulmalıdır.
  • Kişiler tüm seanslara zamanında katılmalıdır.

Geçici Dolgu Süreci

Kanal tedavisi sürecinizde tedavi tamamlanmadan önce çok daha rahat yemek yemeniz ve konuşabilmeniz için son seans öncesindeki tüm seansların sonunda geçici dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Bu sayede bireyler bu süreçte daha az ağrı çekerler, yiyeceklerin kanal yapılan boşluğun içerisine kaçıp enfeksiyona ve ağrıya neden olmasının da önüne geçilmiş olunur.

Seans Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanal tedavisi yaptırırken dikkat edilmesi gereken 3 unsur içerisinde her bir seansın bitiminde kişilerin dikkat etmeleri gerekenler de vardır.

Kişiler bu süre zarfında ağız hijyenine dikkat etmelidir. Gargara, diş fırçalama işlemlerini dikkatli bir şekilde yapmalıdır. Ağız içi hijyenik bir biçimde tutulmalıdır. Bu sayede dokular daha iyi toparlanır ve enfeksiyondan kendinizi korumuş olursunuz.

Seans sonrasında doktorunuzun belirttiği süre zarfında ağzınıza besin ve sıvı almamanız gerekmektedir. Bu aşamada dolgu henüz geçici ya da kalıcı dolgunuz yeni yeni donduğu için dikkati olmalısınız.

Kanal Tedavisi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur Neden Önemlidir?

Kanal tedavisi yaptırırken dikkat edilmesi gereken 3 unsur konusunun önemli olmasındaki en büyük etken sizin bu süreci kendilerine gereken özeni göstermeyen bireylere nazaran çok daha rahat ve konforlu geçirmenizi sağlamaktır. Bireyler kendilerine dikkat etmediklerinde komplikasyonlar ile karşı karşıya kalabilirler.

Bir yanıt yazın