Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua

2 Tem

Öfkeli olanlarla barışma duası, aranızın bozuk olduğu biriyle barışmak ve ilişkiyi düzeltmek için Allah’a yönelerek yapılan bir duadır. Kendi gururunuz veya karşı tarafın gururu nedeniyle iletişim kuramadığınız durumlarda Allah’a yaklaşıp içtenlikle şükredebilirsiniz. Kırgın kişinin tekrar ayağa kalkmasını sağlayacak dua Yöntemi uyguladığınızda sonucunu görebileceksiniz. Biriyle ayrıldığınızda veya uzaklaştığınızda barışmak ve tekrar iletişim kurmak için dua etmek her müminin yapabileceği bir şeydir. Dua ederken sabırlı olmak önemlidir, çünkü duaların hemen kabul olmadığı durumlar olabilir. Ancak sabırla ve inançla yapılan duaların Allah’ın yardımıyla cevapsız kalmayacağına inanılmalıdır. Taraflardan biri harekete geçmezse bu kırgınlık uzun süre devam edebilir. Kırgınlıkta haklı olduğunuzu düşünüyorsanız ve karşınızdaki kişiyi barışmak için ayağa kaldırmak istiyorsanız okunması gereken bazı dualar vardır.

Kırgın kişiyi ayağa kaldıracak dua hangisidir?

Bu duayı okumadan önce niyet edin. Tekrar önemlidir çünkü bir kere okumak yeterli olmaz. Eğer şanslıysanız ve öfkelendiğiniz kişiyle aynı ortamda bulunuyorsanız, bu duayı o kişiye odaklanarak birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bu durumda kimse sizin dua okuduğunuzu anlamamalıdır. Eğer kişi uzaktaysa, bir dua tesbihi alın ve ona ulaşabilmeniz için her bir boncuğu için bir kez bu duayı okuyun. Okumaya başlamadan önce niyet etmeyi unutmayın. “Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zate beyniâ ve’hdinâ subule’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.” Anlamı: “Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızdakileri düzelt ve kurtuluşa ulaşmamıza yardım et. Karanlıkta kalmışsak bizi aydınlığa çıkar.” Bizi açık ve gizli her türlü günahtan uzak tut.” Ayrıca Duha suresini de okumalısınız. “Bismillahirrahmanirrahim. VedduhaVelleyli iza seca Ma vedde’ake rabbüke wa ma kala Ve lel’akhiratu hayrun leke minel’ula Ve lesevfe yu’tiyke rabbüke fetarda Alem yecidke yetiymen feava Ve vecedeke dallen feheda Ve vecedeke ‘family feağna Femmel yetiyme fela takher Ve emmessaile fela tenher Ve emma bini’meti rabbike fehaddis.” Manası şöyledir: “Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızdakini düzelt ve bizi kurtuluş yoluna ilet. Karanlıkta isek bizi aydınlığa ilet. Ve bizi açık ve gizli her türlü günahtan uzak tut.”

Kızgın Olduğunuz Biriyle Barışmak İçin Dua

Elbette İslam dünyasında hiçbir küskünlük yoktur ve olmamalıdır. Bu yüzden insanlar öfkelendikleri kişiyle barışmak zorundadırlar. Fakat bunu gururlarıyla kabul edemedikleri için, öfkeli olduğunuz biriyle barışmak için dua hangisi olduğunu merak ediyor. “Allah’ım, sen Bağışlayan ve Merhametlisin. Beni bağışla ve beni gücendirdiğim kişiyle barıştır. Kalplerimizi sevgi ve anlayışla doldur. İkimizi de anlamaya, bağışlamaya ve birbirimizle barışmaya hazır hale getir. Amin.”

Kızgın Olduğunuz Birinin Sizi Araması İçin Dua

Başka biriyle tartışan kişiler genellikle diğer kişinin onları arayıp özür dilemesini isterler, haksız olsalar bile. Ancak unutmayın, özür dilemek her zaman erdemlidir. Bunu sadece diğer taraftan beklemeyin. Arayıp özür dileyerek de barış sağlayabilirsiniz. Burada Kızgın olduğunuz birinin sizi araması için dua Şöyle ki: “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Vedduha, Velleyli iza seca Ma vedde’ake Rabb’im ve ma lodge, Ve eğer ahiretin hayrına değilse kınanmanız, Ve eğer ahiretin hayrına değilse cezalandırılmanız, Ve eğer …