Organik Trafik Ve SEO İlişkisi

Diğer bir önemli arama ölçütü, organik tıklama oranıdır. Bekleme süresi, web sayfanızdaki gerçek kopyanın kalitesi için yararlı bir gösterge olsa da, tıklama oranı, başlık, meta açıklama ve URL gibi aramada ortaya çıkan teknik öğelerin kalitesiyle de yakından uyumludur. Bunun nedeni, tıklama oranının, sitenizi görüntüleyen toplam kişi sayısına kıyasla arama sonuçlarında sitenize giden bağlantıyı kaç kullanıcının tıkladığını hesaplamasıdır. SEO Bu yüzde olarak sunulmuştur. Girişinizi binlerce kişi görüyor ancak neredeyse hiç kimse tıklamıyorsa, bu bir sorundur ve optimizasyon eksikliğine işaret edebilir. Yukarıda belirtilen başlık ve meta açıklamada yapılan ince ayarlar burada yardımcı olabilir.

Araştırmalar, bir sayfa Google sıralamalarının en üstünde yer aldığında ve daha fazla insan gördüğünde organik tıklamanın daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bilgi Panelleri, Öne Çıkan Parçacıklar, En Çok Okunan Haberler ve İlgili Sorular gibi diğer “zengin sonuç” biçimleri de bu metriği yönlendirebilir. Dönüş ziyaretleri Bir ziyaretçiyi arama yoluyla ilk kez çekerek ilgi ve farkındalık yaratmak istiyorsunuz, ancak potansiyel bir alıcının yolculuğuna bağlı olarak, ziyaretçinin tekrar geri gelmesini sağlamak da aynı derecede önemli olabilir. Google’ın arama algoritmasının bir parçasını oluşturan bir ölçüm olan geri dönüş ziyaretlerinin geldiği yer burasıdır. Genel Bakış altındaki Hedef Kitleler bölümünde görsel bir temsilin bulunduğu Google Analytics yazılımını kullanarak sitenize geri dönen ziyaretçi sayısını belirleyebilirsiniz.

HubSpot, yeni ziyaretçilerin yüzdesine göre ayarlandığında% 15 geri dönen ziyaretçi oranının sağlıklı olduğuna inanıyor. Rakiplerinizle aynı sahada performans sergiliyorsanız veya daha iyisi, burada endişelenecek bir şeyiniz olmamalı. Blog yorumları Makalelerdeki ve bloglardaki içeriğin kalitesinin SEO üzerinde büyük etkisi vardır. Backlink Google düzenli olarak, mükemmel içeriğe sahip sayfa tam olarak optimize edilmemiş olsa bile, “yüksek kaliteli” kopyanın, arama sıralaması için diğer faktörleri geride bıraktığını belirtir. Bu nedenle etkili blog yönetimi çok önemlidir. Bloglar ayrıca, parça içinde harekete geçirici mesajlar ve alt kısımda bir yorum bölümü ile kullanıcı katılımını artırmak için mükemmel bir kaynaktır. Yorumlar, bir parçanın izleyici kitlesinde yankı uyandırıp uyandırmadığını izlemek için basit ama kullanışlı bir metriktir, bu nedenle onları her zaman açık tutun.

Bir yanıt yazın