Oyuncu Selman İyi Türkiye’den Gelecek Olan Dizi Tekliflerine Açık Olduğunu Söyled

Read this awesome post

Selman İyi 1993 yılında Almanya’nın şehirlerinden birisi olan Moers’de yaşayan Türk ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim almaya devam eden oyuncu liseyi tamamladıktan sonra oyunculuğa merak salmıştır.

Selman İyi Oyunculuk Kariyerine Nasıl Başladı?

Oyuncu Selman İyi oyunculuk için gerekli olan tüm eğitimleri aldıktan sonra 2019 yılında yayımlanan ve ilk oyunculuğu olan “Köln 50667” dizisinin 2000’inci özel bölümünde oynamıştır. 2020 yılında eski Alman dizilerinden biri olan ve Erdoğan Atalay, Daniel Roesner, Katrin Heb gibi oyuncuların yer aldığı “Alarm für Cobra 11” isimli dizide polislerin arasına gizlice girmiş bir terörist rolünü üstlenmiştir.

2019 ve 2020 yılları arasında yayımlanan “Martina Tepesi Gösterisi” isimli komedi programında rol almıştır. Yine aynı yılda yayımlanan “Sekreterler” isimli sitcom’ da Ellenie Salvo Gonzalez gibi oyuncularla rol almıştır.

2020 yılında “Je sius Karl” isimli sinema filminde oynamıştır. Almanya’ da çekilip Netflix’ de yayımlanan “Breaking Even” isimli dizide de rol almıştır.

Selman İyi’nin Rol Aldığı Türk Dizileri Hangileridir?

Selman İyi Türkiye’de pek çok dizide rol almıştır. 2019 ve 2020 yılları arasında Selman İyi oynadığı diziler olan Alef, Çukur ve İstanbullu Gelin’dir. Bu dizilerde yan rollerde görev üstlenmiştir. Yaklaşık 2,5 senedir oyunculuk yapan Selman İyi Türkiye piyasasına girmek istediğini belirterek Türkiye’den gelecek olan dizi tekliflerine de açık olduğunu söylemiştir.

Ayrıca usta oyuncu sosyal medya YouTube kanalında yayınladığı videosunda da etkileyici bir rol ile hafızalara kazınacak bir performans sergilemiştir.

Selman Iyi – Showreel (Turkish) 2021

Selman İyi YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UC5jVh-peuiLwSXhMfM9YE8Q

Bir cevap yazın